JESIENNY TURNIEJ ŁUCZNICTWA TRADYCYJNEGO

28 września 2019 roku odbył się I Jesienny Turniej Łucznictwa Tradycyjnego. Frekwencja dopisała - gościliśmy wielu wybornych strzelców i łuczników z różnych stron. Konkurencji nie brakowało i było ich sporo:

1. Strzelanie z 30m
2. Biatlon
3. Szybkostrzelność
4. Pojedynek
5. Ruchomy cel
6. Polowanie
7. Konkurencja mongolska
8. Strzelanie do jabłka na głowie
9. Chwiejna pozycja
10. Strzelanie z wieży
11. W oko woja
12. Stylowy strój łuczniczy

Wszystkie drużyny ruszyły do boju o godzinie 10:00, a sam turniej odbył się na zielonej łące nieopodal grodu. Zacięta walka o zwycięstwo wśród drużyn łuczniczych trwała nieprzerwanie do późnych godzin wieczornych. Było o co walczyć - zwycięskiej drużynie w nagrodę wręczono piękny drogocenny łuk cisowy, o naciągu 18kg. Wszyscy uczestnicy nie tylko rywalizowali ze sobą drużynowo ale i doskonale się bawili. Całej imprezie towarzyszył również kiermasz grodowy rzemiosł wszelkich oraz wyśmienita kuchnia grodowa z jadłem i piciem. Po wyczerpującym pojedynku każdy z uczestników mógł posilić się poczęstunkiem w postaci podpłomyków pieczonych na ogniu. Kolejny turniej łuczniczy planujemy już na wiosnę 2020 roku. Serdecznie zapraszamy!

Przygotowania do turnieju łuczniczego Ustawianie tarcz strzelniczych Przygotowywanie tarcz strzelniczych Pierwsze próby strzelania na turnieju Kobieta w stroju słowiańskim przygotowuje łuk i strzały Kobieta w stroju słowiańskim napina łuk do strzału Rozdawanie łuków i strzał uczestnikom Ustawianie tarcz strzelniczych Przygotowania uczestników do turnieju Uczestnik przygotowuje się do oddania strzału Grupa uczestników w oczekiwaniu na rozpoczęcie turnieju Dwoje uczestników przygotowuję się do oddania strzału Dwoje uczestników napina łuki do stzału Garncarz Świętosław i kobieta w słowiańskim stroju przygotowują się do oddania strzału Garncarz Świętosław oddaje strzał Ustawianie jabłka jako celu do trafienia Konkurencja strzelania Uczestniczki w strojach słowiańskich przygotowują sie do oddania strzału Uczestnicy napinają łuki Uczestnicy w oczekiwaniu do oddania strzału Uczestniczka w stroju słowiańskim napina łuk do oddania strzału
Strona wykonana przez Agencję E-marketingową Błękitny Ocean