ŻYWA LEKCJA HISTORII W CHORZELOWIE

W ostatnią środę gościliśmy w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec, z siedzibą w Chorzelowie oraz w filii ośrodka z siedzibą w Woli Mieleckiej. W obu placówkach przywitała nas spora grupa dzieci, co nas bardzo ucieszyło. Zarówno w Chorzelowie jak i w Woli Mieleckiej zajęcia rozpoczęliśmy Żywą Lekcją Historii, która odbyła się na scenach sali widowiskowej, skąd było nas doskonale widać i słychać, a siedzący w ostatnich rzędach nie musieli wstawać :) Wszyscy uczestnicy z zaciekawieniem słuchali słowiańskich opowieści i z zainteresowaniem oglądali rekwizyty, które ze sobą przywieźliśmy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły również we wszelkiego rodzaju scenkach, do których potrzebowaliśmy ochotników. Zwieńczeniem lekcji historii o Słowianach był oczywiście jak zawsze widowiskowy pokaz walki Słowiańskich Wojów, podczas którego dzieci zacięcie kibicowały wojom :)

Zaraz po pokazie rozpoczęły się warsztaty z garncarstwa, które rzecz jasna, poprowadził nasz garncarz Świętosław. Mali garncarze szybko wzięli się do pracy, a efektem końcowym były wspaniałe i oryginalne naczynia, które każdy uczestnik zabrał ze sobą do domu. Rozmowa z sympatycznym dyrektorem ośrodka - panem Damianem, zaowocowała chęcią dalszej współpracy, mamy więc nadzieję, że to nie ostatni nasz Słowiański wyjazd w okolice Mielca :)

Dzieci podczas żywej lekcji historii przymierzają kolczugę Słowianie - Blizbor i Boromira opowiadają jak wyglądało życie dawnych Słowian Słowianka Boromira opowiada o życiu dawnych Słowian Prezentacja słowiańskiego miecza podczas żywych lekcji historii Na zdjęciu dzieci trzymają słowiańskie tarcze Na zdjęciu grodowy Słowianin opowiada dzieciom o słowiańskich zwyczajach Na zdjęciu dziecko ubrane w kolczugę i hełm słowiański Zdjęcie przedstawia gliniane naczynia i kule gliny Na zdjęciu garncarz słowiański Świętosław opowiada dzieciom o glinie Na zdjęciu garncarz słowiański Świętosław opowiada dzieciom o glinie Dziewczynki wyrabiają kulki gliny i formują z niej kubek Garncarz Świętosław pokazuje dzieciom jak się wyrabia glinę Dziewczynki lepią gliniane kubki Garncarz Świętosław pokazuje dzieciom jak wyrabia się glinę Dzieci formuja gliniane kubki i figurki
Strona wykonana przez Agencję E-marketingową Błękitny Ocean