ŻYWA LEKCJA HISTORII W SZKOLE W DOBRYNINIE

Ostatnio, po raz pierwszy w Nowym Roku byliśmy całą drużyną w składzie: Boromira, Przemysław, Blizbor i Dobrochna w Zespole Szkół, w sympatycznym Dobryninie. Przywitała nas spora grupa zainteresowanych dzieci jak i ciekawi nas nauczyciele. Podczas Żywych Lekcji Historii, które odbyły się na sali gimnastycznej, opowiadaliśmy dzieciom o życiu codziennym Słowian, o tym, czym się na co dzień zajmowali i co wytwarzali, prezentując przy tym cały nasz ekwipunek łącznie z pełnym uzbrojeniem słowiańskiego woja. Oczywiście jak zawsze największe poruszenie na sali zapanowało podczas walki naszych Słowian, którzy przez moment podczas odgrywanej walki wcielili się w prawdziwych mężnych wojów. Na szczęście obeszło się bez kontuzji i polania się krwi.

W tym samym czasie z młodszymi dziećmi w budynku obok, Boromira prowadziła kreatywne warsztaty z malowania tarcz. Boromira w gwoli wstępu oczywiście przybliżyła dzieciom tematykę Słowian i opowiedziała o kolorach, z których korzystali i jak je wytwarzali. Na oczach dzieci zrobiła temperę jajeczną - farbę znaną od zarania dziejów - w kilku kolorach, dodając do niej odpowiednich barwników. Po zrobieniu farb jajecznych dzieci ochoczo zabrały się za malowanie tarcz według własnych pomysłów, trzymając się jedynie zasady, zgodnie z którą malowane tarcze nie mogły przedstawiać czegoś, czego nie było wieki temu.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni i w niedługim czasie szkoła odwiedzi nas w grodzie w Stobiernej.

Rozpoczęcie żywej lekcji historii przez dwóch Słowian Dzieci z ciekawością słuchają opowieści o życiu Słowian Dzieci oglądają słowiańskie przedmioty Dzieci oglądają słowiańskie tarcze do walki Słowianin w stroju do walki Pokaz słowiańskiej walki Dzieci z uwagą słuchają słowiańskich opowieści Dzieci oglądają gliniane naczynia Dzieci oglądają gliniane naczynia Dzieci słuchają opowieści o słowiańskich farbach Dzieci przygotowują się do malowania tarcz Przygotowywanie farb do malowania
Strona wykonana przez Agencję E-marketingową Błękitny Ocean